Dny nepřetržité dřiny, fotbálek a regenerace v řece Olši

02.07.2018 · Jakub Mikulík
Junioři Ocelářů pod vedením Vlastimila Wojnara absolvovali týdenní soustředění pod beskydskými vrcholy v nedaleké Bystřici, kde měli k dispozici dvě fotbalové hřiště. Soustředění absolvoval také útočník Marek Havránek, který se pro klubový web podělil o své zážitky.

Hokejisté každý den absolvovali tři tréninkové fáze, které vždy začínaly ranní rozcvičkou, dvaceti minutovým během a následnou snídani. “Ranní tréninky byly nejnáročnější” hodnotí Marek Havránek, útočník juniorů. “Když jsme se po zátěži zvetili, čekal nás oběd a tenisový nebo nohejbalový turnaj.

Druhá tréninková fáze se zaměřovala především na rozvoj kondice nebo obratnosti, kdy třinecká juniorka běhala v lese nebo na fotbalovém hřišti, přičemž využívali překážky a tréninkové pomůcky pro efektivnější trénink. Finálové večerní tréninky probíhaly formou hry florbalu, plavání, basketbalu nebo s využitím překážková dráhy.

Měli junioři vůbec čas na regeneraci? “V průběhu dne jsme měli možnost zajít si k nedalekému splavu, kde se velice dobře regenerovalo a hlavně v tom šíleném horku jsme se výborně zchladili.”

Co se útočníkovi Ocelářů líbilo nejvíce? “Jako tým jsme se více stmelili a společně něco natrénovali do sezóny, kde budeme chtít uspět na výbornou! Samozřejmě se dělaly i nějaké srandičky spoluhráčům,” usmívá se, “ale to do týmu patří.”

A co znamenalo soustředění pro Marka Havránka a jeho spoluhráče? “Nepřetržité dny dřiny, kdy jsme do tréninků dali úplně všechno a věřím, že nám to pomůže do nadcházející sezóny.”

Dnes v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice