Fanoušci Ocelářů v Lize mistrů? Šestý a někdy i sedmý hráč na ledě

18.01.2018 · Klub
Zrodila se další legendární kapitola historie klubu. Bez nadsázky. I když v srdcích mnohých z nás ještě přetrvává zklamání z krutého konce v Lize mistrů, tak na letošní ročník Champions Hockey League budeme ještě za pár let vzpomínat.

Chyběl jediný gól a pod Javorovým by se vše chystalo na jeden z nejdůležitějších zápasů v dějinách klubu. Místo toho přišel, navzdory heroickému výkonu Ocelářů, konec v samostatných nájezdech. Až zklamání přebolí, bude se na evropské tažení svěřenců Václava Varadi vzpomínat jen v dobrém, je si jistý sportovní ředitel klubu Jan Peterek.

„Ligu mistrů jsme si užili celou, včetně famózních výjezdů, které utužily vztah mezi hráči a fanoušky. Co mám od sponzorů a příznivců informace, toto se jim do paměti vryje až do konce života, protože to bylo úžasné. Byla to krásná jízda, která sice neskončila podle našich představ, ale i přesto musím poděkovat všem klukům za předvedené výkony, fanouškům i sponzorům za podporu a také organizátorům. Vidím to jako úspěch s hořkou příchutí, protože k vysněnému finále, které by se konalo v naší WERK ARENĚ, chyběl jen kousíček.“

Nejen výsledky Ocelářů udělaly Třinci na starém kontinentu reklamu, která se nedá vyvážit penězi. Minimálně stejným dílem se o propagaci klubu a města postarali fanoušci červenobílých barev. Příznivci Ocelářů se stali nejpočetnějším táborem fanoušků, který doprovázel svůj tým k zápasům na hřištích soupeřů, a to ze všech 32 účastníků letošního ročníku Champions Hockey League. Půltucet zahraničních výjezdů absolvovalo dohromady 626 fanoušků Ocelářů, kteří dostali poprvé v dějinách klubu také šanci cestovat s hráči jedním letadlem. Každé utkání třineckých hokejistů mimo české území tedy viděla průměrně víc než stovka příznivců. Což je famózní číslo, když si uvědomíte, že to jsou v podstatě dva autobusy na každý zápas, přičemž ti nejvěrnější, kteří se zúčastnili všech zápasů venku, nacestovali s týmem 15 tisíc kilometrů.

„Máme skvělé fanoušky. To jak, za námi jezdili, cestovali a podporovali nás, jsme vnímali a slyšeli velmi intenzivně. Byli naším šestým hráčem na ledě, takže ten konečný výsledek je z velké části i jejich zásluha. Opravdu je bylo slyšet všude, kde jsme hráli,“ dodává útočník Aron Chmielewski.

Do klubových kronik se fanoušci Ocelářů zapsali nesmazatelně v tomto ročníku Champions Hockey League i během domácích utkání. V nich hned dvakrát překonali historickou nejvyšší návštěvu. Novým maximem je 5 048 diváků, kteří přišli na semifinálovou odvetu proti Jyväskylä. Ta se odehrála podle mnohých vůbec v nejlepší atmosféře, jakou WERK ARENA za svou existenci zažila.

„Osobně si myslím, že to, co se podařilo během letošní Champions Hockey League, tak to nová hala ještě nezažila. Byl to zážitek jak po herní, tak po fanouškovské stránce. Nesmírně si taky vážím všech těch fanoušků, kteří našli čas i zdroje na to, aby vyjeli s námi ven. Osobně mám radost i z toho, že mohli cestovat letecky s týmem, protože to je zkušenost, kterou v naší lize nelze zažít. Podobné zážitky, jaké nám všem přinesla letošní Liga mistrů, bych chtěl zažívat co nejčastěji a doufám, že tomu tak bude,“ uzavřel viceprezident třineckých Ocelářů Jan Czudek.

Díky, že jsme u toho byli spolu!