MISTR 2023/2024

Obranu Ocelářů vyztužil Jan Platil!

29.12.2009 · Adam Sušovský
Posilu zvučného jména získalo v neděli odpoledne vedení třineckých Ocelářů. Obranu Třince totiž vyztuží reprezentací ostřílený obránce tvrdého kalibru Jan Platil.

Transferkarta z ruského Čeljabinsku, kde Jan Platil působil, dorazila ještě dnes odpoledne. I proto si tvrdý obránce mohl odbýt premiéru nejen v dresu s dráčkem na prsou, ale také v nejvyšší české soutěži. Kladenský odchovanec totiž ještě v juniorském věku zamířil do zámoří, kde celých šest sezón brázdil nižší zámořské soutěže.

Šestadvacetiletého mohutného obránce draftovala v roce 2001 Ottawa, do prvního týmu hrající NHL se ovšem nikdy neprosadil. I proto zvolil v sezóně 2006/07 návrat do Evropy. Ten se mu vydařil, finská Lukko Rauma totiž byla v této sezóně pouze přestupní stanicí do Ruska. Sezónu dokončil angažmá v CSKA Moskva a odměnou za spolehlivé výkony mu byla pozvánka na MS 2007.

V následující sezóně forma Platila gradovala. Po přestupu do Amuru Chabarovsk reprezentační obránce ožil a ve 44 odehraných zápasech nastřílel 7 branek, ke kterým navíc přidal 13 asistencí.

V loňské sezóně tedy zamířil do posledního celku před příchodem do Třince. Novým zaměstnavatelem se mu stal Traktor Čeljabinsk a úloha Platila v první sezóně KHL byla jasná. 188 centrimetrů vysoký obránce měl tvrdit muziku v obraně a záhy se stal oporou svého týmu.

V letošní sezóně se ovšem Traktoru tolik nedařilo. Dlouho se spekulovalo o odvolání tamnějšího trenéra Andrreje Nazarova, nakonec však vedení přistoupilo k hráčským změnám. Jednou z nich se stal také odchod Jana Platila.

Velmi tvrdý a důrazný bek, který se nebojí ani pěstních soubojů, tak zamířil do Třince, kde zatím podepsal smlouvu do konce letošní sezóny.

Statistiky nové posily Ocelářů najdete v jeho hráčské kartě v sekci Soupiska zde.

Foto: http://cache.daylife.com