Roman: Počkali jsme si na správnou chvíli

28.03.2024 · Daniel Ježek
Padesátá minuta sedmého čtvrtfinále, střela Adama Poláška se od Daniela Kurovského odráží do Hrachoviny, kotouč následně směřuje k Miloši Romanovi, který svou druhou brankou v play off posouvá Oceláře do semifinále. "Byly to velké emoce," říká šťastný střelec, který se zároveň těší na Spartu.

Jaké byly emoce po vstřelení rozhodující branky?
Byla to výborná práce celé lajny. Petr Vrána to začal, vybojoval kotouč a posunul jej nahoru. Přišla střela na bránu, od Dana Kurovského se to odrazilo ke mně. Já už měl prázdnou branku a stačilo to trefit. Byly to velké emoce a jsem rád, že to padlo v takto důležitém momentě.

Na Hrachovinu jste hledali recept dva zápasy, co bylo třeba změnit?
Dnes jsme se od začátku tlačili do branky, aktivita nám přinesla gól. Stačilo, abychom byli trpěliví, nezbláznit se pouze čistě dopředu, ale pohlídat si to i vzadu.

Co se pak dělo na střídačce? Do konce přeci jen zbývalo dost času.
Museli jsme mít hlavy nastavené tak, že do konce je ještě nějakých sedm, osm minut a vše je otevřené. Dobře si to hlídat, být zodpovědní a hrát jednoduše. Šli jsme si za tím až do konce a to se vyplatilo.

Jak bys zhodnotil celou vyrovnanou sérii?
Každý zápas v takové sérii je velice náročný, ukázalo se, že ani za stavu 3:0 není nic hotové a každé další utkání začíná se stavem 0:0. Ten poslední krok je vždy velmi těžký. Počkali jsme si na správnou chvíli a dotáhli to do konce.

V prvních dvou zápasech výhry s čistým kontem, pak se to ale začalo otáčet. Co se stalo?
Myslím, že si oni k tomu něco řekli, museli něco změnit. Začali se tlačit více do brány. To bylo vidět hlavně v šestém utkání, kdy jsme dostali gól hned v prvním střídání. Dnes jsme si aktivitou zatím šli my a počkali si až do třetí třetiny.

Před zápasem jste se spíš hecovali, nebo se udržovali v klidu?
Zůstat v klidu v takovémto důležitém zápase je velmi náročné. Všichni od rána cítili nervozitu, ta ale opadla s prvním buly a začátkem utkání. Pak už se na nic jiného nemyslí.

V semifinále se Spartou, ta má co oplácet.
Máme za sebou velmi náročnou sérii, teď bude důležité si dobře odpočinout, zregenerovat a nachystat se na další sérii. Znovu Sparta, bude to opět velice náročná série. Víme, co můžeme v O2 aréně očekávat, bude to velice vyhrocené.