Trenér deváťáků David Všetečka: Play off zápasy vyhrává TÝM

12.03.2024 · Martina Sikorová
Jako první z mládežnických týmů Ocelářů míří do vyřazovacích bojů hráči deváté třídy. Třinečtí mladíci v osmifinálové sérii vyzvou České Budějovice.

O uplynulém víkendu mladí Oceláři dohráli nadstavbovou část soutěže, s pěti výhrami v deseti zápasech to stačilo na konečné čtvrté místo ve skupině E. “O třetí místo jsme přišli kvůli výpadkům ve třetí třetině ve Zlíně, kdy jsme neudrželi vedení o dva góly. Bohužel. Na druhou stranu ta facka možná přišla v pravý čas,” komentoval konec dlouhodobé části hlavní trenér David Všetečka.

Ve středu 13. března už hráči s drakem na hrudi rozehrají play off, jako první je na řadě osmifinále. “Začíná play off a jak víme, to je jiná soutěž. Play off zápasy vyhrává TÝM, takže každý musí potlačit svoje ego a vše podřídit týmu. Každý hráč je stejně důležitý, každý má svou roli a tu musí plnit! Tak se vyhrávají play off zápasy. Přesvědčili jsme se, že těžké zápasy hrát umíme, ale musí to být na krev celých šedesát minut.”

Série odstartuje na ledě soupeře z Českých Budějovic, odveta ve WERK ARENĚ je na programu v sobotu 16. března od 16:00. K postupu do dalšího kola jsou potřeba dvě výhry, pokud tedy bude po sobotním zápase platit skóre 1:1, rozhodne nedělní utkání. To by vzhledem ke kolizi s program extraligového A týmu viděla od 14:00 sousední Mini WERK ARENA. “O Budějovicích vím jen to, že mají kvalitního gólmana a kompaktní tým, velmi dobře brání. Musíme být agresivní v napadání, v bruslení, tlačit se do branky, být zodpovědní vůči týmu. A hlavně jdeme do play off s pokorou.”

Dnes v 19:00 | Muži