MISTR 2023/2024

Těsný zápas pro Mnichov

03.09.2023 · Michal Samiec, foto: Lukáš Filipec
Gólově velmi skromné odpoledne bylo k vidění na třineckém zimáku. K druhému zápasu v rámci letošního ročníku hokejové Ligy mistrů dorazil do Třince tým z Mnichova patřící do koncernu Red Bull. Vítězný gól tohoto utkání vstřelil až v poslední desetiminutovce hostující McKiernan.
2.kolo, neděle 3.9.2023
Mnichov
0:2
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2  Branky a nahrávky: 52. McKiernan (Parkes, Varejcka), 58. Eder. Rozhodčí: Kika, Šindel – Svoboda, Šimánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 165. Střely na branku: 24:20. Střely mimo: 18:6. Zblokované střely: 22:14. Hity: 2:5. Vhazování: 41:18. Průběh utkání: 0:2.
HC Oceláři Třinec: Mazanec – Polášek, A. Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Nedomlel, M. Adámek – Voženílek, P. Vrána, Pánik – M. Daňo, L. Hudáček, A. Nestrašil – Wałęga, Miloš Roman, Hrehorčák – Kurovský, Čacho, Dravecký.
EHC Red Bull Mnichov: Niederberger – Blum, Almquist, McKiernan, MacWilliam, Bittner, Abeltshauser, Weber – Ortega, B. Smith, Krämmer – DeSousa, Hager, Kastner – Oswald, Eder, Varejcka – Parkes, Street, Eisenschmid.

První třetina historicky prvního měření sil mezi třineckými hokejisty a hráči mnichovského klubu nabídla zajímavý hokej. Úvodní minuty byly ve znamení vzájemného oťukávání hráčů obou stran a první náznak šance byl k vidění v polovině čtvrté minuty, když Jeřábek dával od modré na lehkou teč Nestrašilovi. Ten ale branku minul. Na konci šesté minuty a na začátku osmé byli vyloučeni postupně Adam Smith a Hrehorčák a domácí opět zažili perné chvíle v oslabení tří proti pěti. Přežili však i následnou pasáž, kdy měli hosté momentum hry na své straně a těžili z toho.

Na začátku dvanácté minuty měl velmi nebezpečnou střelu z osy kluziště Eder, Mazancova lapačka ale byla rychlejší a domácí přerušili hru. Zhruba o minutu později najížděl sám na Niederbergera z levé strany Wałęga. Polský útočník nedal, domácí pak nevyužili ani svou první přesilovku. Na přelomu osmnácté a devatenácté minuty dlouhou dobu drželi hráči Red Bullu Oceláře před jejich brankou – první gól ale nepadl ani z toho, ani z přesilovky, kterou hráli Třinečtí na konci první třetiny.

Druhá třetina utkání úřadujících mistrů Česka a Německa také úvodní gól zápasu nenabídla. Domácí na začátku dohrávali přesilovku z konce první dvacetiminutovky, pak přišlo ještě jedno vyloučení hostů, ale ani z této pasáže hry pro Třinecké gólově nezapršelo. Mezi osmou a devátou minutou druhé třetiny přišly nejprve šance Hrehorčáka na jedné straně, pak střela Varejcky a dorážka Bluma po odrazu od zadního hrazení. Domácí hráči neotevřeli skóre ani poté, co Hrehorčák vybojoval puk u levého mantinelu a na Niederbergera postupoval Roman, stejně špatně se vedlo hostům tři minuty před druhou sirénou. To dostal do předbrankového prostoru namazáno Parkes, jeho kličku do bekhendu ale Mazanec přečetl. Skóre tedy bylo bezbrankové i po čtyřiceti minutách.

Stejně jako v pátek se v Třinci hrálo velice vyrovnané utkání, na rozdíl od zápasu s Rapperswilem však v tomto případě třetí třetina přinesla konečné rozuzlení. Domácí v první polovině třetí části hry nevyužili dvě přesilovky a právě zřejmě nemohoucnost v početních výhodách stála Oceláře naděje na lepší výsledek. Hosté se začali osmělovat v deváté minutě, kdy si připsali na své konto dvě velké šance – ty ještě dokázal zlikvidovat Mazanec, když se nejprve blýsknul skvělým zákrokem proti Varejckovi a následně i Benu Smithovi.

Ve dvanácté minutě už ale musel kapitulovat. Po zmatku v jeho brankovišti zakončil přesně z hrany modrého půlkruhu Ryan McKiernan. Vzhledem k rázu utkání, kdy se moc velkých šancí nerodilo a byl to defenzivně laděný zápas, bylo jasné, že Oceláři budou mít těžkou šichtu se zápasem ještě něco udělat. A to se také naplnilo – dvě a půl minuty před koncem domácí sáhli ke hře bez brankáře, ale byli záhy potrestáni druhou brankou ve vlastní síti. Puk do branky dovezl Andreas Eder a stavil finální skóre – Oceláři 0, Red Bull 2.

Zdeněk Moták (HC Oceláři Třinec): "V průběhu zápasu jsme si vytvořili dostatek střeleckých i brankových příležitostí k tomu, abychom skórovali. Bohužel se nám to nepovedlo ani v přesilových hrách. Z toho rezultuje nepříznivý výsledek."