V Dánsku vítězně: Esbjerg kontra Oceláři 1:2!

02.09.2017 · Martin Stebel
Byla to ubojovaná, upracovaná, upocená, ale vítězná konfrontace! V dalším vystoupení na evropské scéně Oceláři zavítali na led dánského mistra z Esbjergu. Třinečtí hokejisté sice prakticky celé utkání diktovali tempo hry, mimořádně obětavého rivala zatlačili do hluboké defenzivy, ale konečný výsledek je velice těsný. První branku měl na svědomí Martin Adamský, rozdílovou trefu obstaral na konci druhé třetiny v početní výhodě Vladimír Roth. Oceláři díky sobotnímu triumfu stále vévodí pořadí skupiny D letošní Ligy mistrů!
4.kolo, sobota 2.9.2017
Esbjerg
1:2
Granly Hockey Arena
Třetiny: 1:1, 0:1, 0:0  Branky a nahrávky: 12. McMillan (Fine, Bruggisser) – 11. Adamský (Linhart, Růžička), 38. Roth (Růžička) Rozhodčí:Kingses, Grumsen – Kroyer, Jensen Vyloučení: 4:5 Využití: 0:1 Střely na bránu: 16:42 Vhazování: 41:28 Zblokované střely: 9:9 Diváci: 1013
Esbjerg Energy: Henriksen (Seldrup) – Krogsgaard, Crawford, Vinther, Bruggisser, Fleming, Christensen, Koch – Vock, Loiseau, Scheel – McMillan, Fine, Andersén – Hjulmand, Wejse, Grundtvig – Nielsen, Pedersen, Clausen
HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček, Adámek, Roth, Linhart, Musil, Doudera, Haman – Růžička, Marcinko, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Petružálek – Irgl, Rákos, Dravecký – Svačina, Cienciala, Hrňa – M. Kovařčík

Utkání Ocelářů v Esbjergu začalo aktivitou hostujícího celku, který tentokrát do brankoviště poslal Šimona Hrubce. Hned v první minutě mohl skórovat Petružálek, jenže jeho střela z křídelního prostoru postrádala přesnost i razanci.

Na konci sedmé minuty byl blízko prvnímu gólu domácí útočník Michael Fine, ale pokus z levé strany dokázal třinecký brankář zlikvidovat. Skóre se tak měnilo až v minutě jedenácté, kdy hezkou akci založil Růžička, který duchapřítomně posunul touš pro Linharta, ten pohotově našel lépe postaveného Martina Adamského, který ránou z pravého křídla pokořil Henriksena poprvé.

Esbjerg však brzy srovnal krok. Po levé straně dostal příliš prostoru Michael Fine, který žabičkou nahodil puk mezi kruhy, kde si jej našel volný Carson McMillan a jeho lehká teč zapadla za Hrubcova záda. V závěru úvodní periody jsme viděli několik možností na obou stranách hřiště, ale skóre už zůstalo jedna ku jedné.

Oceláři očividně diktovali tempo hry i začátkem druhé dvacetiminutovky, kdy svého protivníka dokázali přehrávat hlavně ve středním pásmu a pramenilo z toho dostatek brankových příležitostí. Esbjerg byl mírně nebezpečný pouze v početních výhodách, ale tyto střelecké pokusy s velkou noblesou a elegancí likvidoval Hrubec.

Svěřenci Václava Varadi byli rychlejší a šikovnější na kotouči, díky tomu se domácí dopouštěli mnoha provinění, z čehož rezultovaly třinecké přesilovky. V čase 37:30 se jednu z nich povedlo přetavit v gól, kdy se po souhře s Růžičkou prosadil Vladimír Roth, jehož prudká rána téměř od modré čáry si našla cestu do sítě Henriksena, který v té době po předchozím souboji postrádal brankářskou hůl.

Ani začátkem třetího dějství se obraz hry radikálně nezměnil, dominantním mužstvem byli hosté z Třince, kteří neustále kroužili a rotovali v útočném pásmu, jenže defenziva Esbjergu je nepouštěla do častých střeleckých pokusů. Výjimku tvořila snad jen rána z mezikruží Adamského, kterou ovšem Henriksen dobře viděl a zachytil.

V závěrečných minutách hry byla na straně Slezanů jasně patrná snaha o navýšení vedení, ale nesmírně obětavě bojující hráči z Esbjergu už další korekci neumožnili. Postupně se neujaly nadějné možnosti Jiřího Polanského, Martina Růžičky či Erika Hrni. Konečný stav proto zůstal na hodnotě 1:2.

Oceláři tak i po čtyřech odehraných kolech vedou tabulku skupiny D Champions Hockey League. V dalším utkání Ligy mistů zavítají začátkem října na led švédského mistra z Jönköpingu.

Mark Pederson (Esbjerg Energy): "Je to těsná porážka, ale soupeř vyhrál po zásluze. Skvělou práci dnes odvedl náš gólman Henriksen. Pro náš mladý tým je to ale před začátkem ligové soutěže dobrá zkušenost, zahrát si proti tak dobrému týmu, jaký má Třinec. Mohu říct, že dnes jsem na naše mužstvo pyšný."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Byl to úplně jiný zápas, než náš první vzájemný v Třinci. Esbjerg dnes pracoval velmi tvrdě a připravil se na nás opravdu výborně. Domácím fantasticky zachytal gólman, který byl jednoznačně nejlepším hráčem na ledě. Tahle výhra nás stála hodně sil, ale tři body jsme si po právu zasloužili."