Starší dorostenci mají první vítězství v novém roce!

12.01.2018 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Wojnara vstoupili do zápasu parádně a tabulkovému soupeři ze Žďáru rychle vstřelili dva góly. V čase 41:44 navíc Oceláři přidali třetí přesný zásah, sami inkasovali až v závěru a z Bouchalek si odvezli tři body!
B12, pátek 12.1.2018
Žďár nad Sázavou
1:3
Bouchalky
Třetiny: 0:2, 0:0, 1:1  Branky a nahrávky: 60. Budín (Poizl, Vašíček) – 4. Geidl (Matěj, Havránek), 10. Matěj (Geidl, Michálek), 41. Geidl (Čmiel, Matěj). Rozhodčí: Kohoutek – Berger, Tichý. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Radosta – Černohorský, Korec, Čermák, Klodner, Poizl, Pytlíková, Budín – Dospěl, Vlk, Jindra, Kuluris, Marguš, Nagy, Vašíček
Ochman – Weber, S. Radzienciak, Bulava, Konderla, P. Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Tomanek, Matěj, Indrst, Geidl, Zoubek, Stebel, Čmiel, Plandor

Do samotného utkání vstoupili poněkud odhodlaněji domácí hokejisté. Poté se ale v čase 3:28 dostali Oceláři do rychlé protiakce, po střele Matěje z levého kruhu Radosta vyjel z brankoviště pro kotouč, ale Nico Geidl byl rychlejší a pohotově zavěsil nad levé rameno domácího brankáře. V sedmé minutě přišlo na řadu první vyloučení, a to na straně hostujícího týmu.

Obránce Michálek byl potrestán za podražení a domácím se naskytla příležitost srovnat skóre v početní výhodě. Tu ale nevyužili, v čase 9:36 Pavel Matěj zpoza brány zavěsil nad záda ležícího Radosty a hosté odskočili do dvoubrankového vedení. Po zaznění sirény, ohlašující konec třetiny, tedy do kabin odcházeli spokojenější hokejisté Třince.

Ve druhé třetině nepadl ani jeden gól, ale zato byla k vidění spousta šancí na obou stranách. Gólmani ale své týmy podrželi a za brankovou čáru během těchto dvaceti minut nepustili ani jeden vystřelený puk. Ve čtyřiadvacáté minutě mohl do úplně odkryté třinecké brány z levé strany zakončovat Korec, ale ve střele mu zabránila hokejka jednoho z hostujících obránců. Vzápětí si Marguš z levé strany nabruslil až před Ochmana, ale ten proti jeho střele zasáhl vyrážečkou.

Jelikož byl pouhých šest vteřin před koncem druhé třetiny vyloučen domácí Poizl za podražení, měli hosté na začátku poslední dvacetiminutovky šanci navýšit vedení. To se jim v čase 41:44 podařilo, když se krásnou střelou po zemi prosadil z pravé strany Nico Geidl. Domácí se poté usilovně snažili najít slabé místo hostujícího gólmana, ale ten si všechny jejich pokusy pohlídal. V čase 59:44 se ale Ondřeji Budínovi přece jen podařilo překonat Ochmana střelou z mezikruží. Tento gól ale jen kosmeticky upravil skóre na 1:3 a třinečtí dorostenci si odvezli tři body.