MISTR 2023/2024

Dorost bere po přestřelce dva body!

20.12.2023 · Martina Sikorová
Třinečtí mladíci vstoupili do nadstavby vítězně! V zápase na ledě budějovického Motoru, který se pro ně po úvodní třetině nevyvíjel zcela ideálně, sice Oceláři neudrželi tříbrankový náskok, nakonec ale brali výhru po nájezdech.
N1, středa 20.12.2023
České Budějovice
7:8sn
Budvar aréna
Třetiny: 4:2, 0:5, 3:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 3. Hečko (Lev), 3. Mařík (Hanzák, Schmied), 6. Přibyl (Hečko, Lev), 20. Přibyl (Hečko, Blažek), 41. Lev (Hečko, Přibyl), 43. Přibyl (Mařík, Hečko), 59. Hečko (Mařík, Hanzák) – 4. Hrček (Řípa, Řehák), 16. Řípa (Trnka, Karas), 23. Řípa (Marek, Niemczyk), 28. Řípa (Byrtus, Řehák), 30. Weiss (Blahuta, Byrtus), 38. Řípa (Hrček, Morcinek), 38. Blahuta (Polášek, Weiss), rozh. náj. Hebar

Vyloučení: 3:3 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 123

Střely na branku: 34:36

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:7, 7:7, 7:8

HC Motor České Budějovice: Novák (38. Jelínek) – Blažek, Nedorost, Jaroš, Schmied, Matějka, Muška – Hečko, Přibyl, Lev – Hanzák, Mařík, Koníř – Čečetka, Novotný, Trefil – Fleischman
HC Oceláři Třinec: Čelko (6. Javorek) – Morcinek, Trnka, Byrtus, Chalupa, Niemczyk, Marek – Švančara, Hebar, Weiss – Řehák, Řípa, Hrček – Karas, Blahuta, Hladonik – Polášek, Richter

Mladí Oceláři neměli do zápasu ideální start. Už ve třetí minutě se totiž domácí dostali do dvoubrankového vedení, když se v rozmezí 39 sekund trefili Martin Hečko a Nikolas Mařík. Svěřenci trenéra Marka Malíka sice přispěchali s rychlou odpovědí v podobě gólu Jana Hrčka, Motor ovšem záhy kontroval trefou Tomáše Přibyla. Po třetí inkasované brance tak došlo ke střídání mladíků s maskou, místo Denise Čelka šel mezi tři tyče Matyáš Javorek. V čase 15:30 se dostal Třinec znovu na dostřel, děkovat mohl Dominiku Řípovi. Do kabin šli ale Oceláři nakonec s dvoubrankovou ztrátou, když se v čase 19:07 zapsal mezi střelce Tomáš Přibyl.

Zatímco s první třetinou nemohli být třinečtí mladíci příliš spokojeni, ta druhá jim vyšla na jedničku s hvězdičkou! Dominik Řípa nejprve zkompletoval hattrick a během pěti minut zařídil vyrovnání na 4:4. To ale nebylo ze strany Ocelářů vůbec vše. Využitou přesilovkou poslal hosty do vedení Matěj Weiss, na kterého navázali už čtyřgólový Dominik Řípa s Jakubem Blahutou. Po této trefě měnili brankáře i domácí trenéři, místo Nováka šel do akce Jelínek.

Svěřenci trenéra Marka Malíka si do třetí třetiny přinesli tříbrankový náskok, ten se ale velmi rychle snížil. Na dostřel dostali Budějovice Jakub Lev s Tomášem Přibylem. Oceláři pak navíc svému soupeři nabídli hned dvě početní výhody a krátce po vypršení té druhé se domácí dočkali vyrovnání díky Martinu Hečkovi.

Na góly bohatý zápas tak pokračoval prodloužením a posléze i nájezdy, které jednoznačně ovládli třinečtí mladíci. Matyáš Javorek za svá záda nepustil jediný gól, na druhé straně hřiště rozhodl Andrej Hebar.