Erik Palkovský: Práce u Ocelářů? Parádní zkušenost!

01.10.2018 · Jakub Mikulík
HC Oceláři Třinec nabízí studentům středních a vysokých škol příležitost praxe ve sportovním odvětví a právě jednou z posil týmu pro letní měsíce se stal student marketingu a managementu na Vysoké škole ekonomické, Erik Palkovský. V následujícím článku se dozvíte, za co vše zodpovídal a jaké má budoucí cíle.

I když během letních měsíců má hokejová Tipsport extraliga pauzu, WERK ARENA rozhodně nespí. Během léta zde probíhá příprava na sezonu, konají se různé akce a turnaje. Právě Erik Palkovský se již druhým rokem podílel na přípravách a organizaci jednoho z nejkvalitnějších mezinárodních dorosteneckých turnajů v České republice President Cup HC Oceláři Třinec.

Jaká to byla pro tebe zkušenost?

“Jsem moc vděčný za to, že jsem mohl i toto léto pracovat s Oceláři. Byla to parádní zkušenost! Člověk nahlédne do sportovního klubu a získá cenné praktické zkušenosti, které se na škole pak mnohem lépe aplikují v učivu. Navíc bakalářská práce, na které pracuji, se vztahuje právě k President Cupu. Věřím, že tento turnaj, který už od prvního ročníku má obrovskou úroveň, pomůže klubu posunout se ještě dál.”

Mimo President Cup Erik také spolupracoval na organizaci golfového turnaje směrem k získání finančních prostředků pro mládežnický hokej v Třinci a ujal se hlavní role v komunikaci za klub s organizátory překážkového závodu MajDay. Společně se závodem připravil jednu z překážek s hokejovou tématikou a také stánek HC Oceláři Třinec, kde si děti mohly vyzkoušet střelbu na bránu. Ke všemu připravil workshop pro účastníky závodu, autogramiádu hráčů A-týmu a ukázkový zápas mladých Ocelářů.

Co bylo na práci nejtěžší, co tě překvapilo a co tě naučila?

“Nejtěžší bylo pro mě zformovat si přesně myšlenky, aby komunikace s partnery či trenéry byla co nejefektivnější. Překvapila mě důležitost přesného naplánování akce, téměř každé sekundy, bez kterého je organizace velkých akcí téměř nemožná. A naučil jsem se lépe fungovat v krizových situacích, kdy se plán zadrhne a je nutno pracovat s danou situací.”

Jakou máš nejlepší vzpomínku z letošního působení na hokeji v Třinci?

“Určitě meeting se všemi trenéry President Cupu, kdy jsem mohl naslouchat poznatkům bývalých hráčů světového hokeje, což mě velmi obohatilo.”

Jaký máš krátkodobý a dlouhodobý cíl?

“Momentálně dokončit vysokou školu v řádném termínu, ale také nabrat zkušenosti ze sportovního odvětví. Dlouhodobý cíl je stát se sportovním manažerem ve sportovním klubu.”

Co by tě na práci sportovního manažera nejvíce bavilo?

“Vzhledem k tomu, že jsem už v pěti letech začal sportovat, tak jsem si ke sportu vytvořil obrovský vztah. Mám za to, že člověk dělá nejlépe to, co má opravdu rád. Bavila by mě každodenní komunikace s vrcholovými sportovci a příprava nejlepších možných podmínek pro výkon jejich práce.”

Máš nějaký vzor?

“Johna Chayku! Hodně toho dokázal, prosadil se v nejkvalitnější hokejové lize světa a stal se v roce 2016 generálním manažerem týmu Arizona Coyotes.”

Erik Palkovský - LinkedIn