Novou posilou Ocelářů je Kanaďan WER(e)K

09.10.2018 · Klub
Třinečtí hokejisté hlásí další přírůstek do svých řad. Tentokrát jde o posílení ofenzívy, do které nově přichází Ethan Werek. Kanaďan, který byl v minulosti draftován ve druhém kole New Yorkem Rangers, by si za Oceláře mohl zahrát poprvé v pátek.

Ještě ve čtvrtek neměl sedmadvacetiletý Ethan, který hokejově vyrůstal v Torontu, na jehož předměstí se narodil, ani tušení, že další jeho hokejové kroky povedou do takřka 7 tisíc kilometrů vzdáleného Třince. Páteční telefon o zájmu Ocelářů však vše změnil.

„Už dříve jsme se s Vencou Varaďou bavili, že bychom chtěli do týmu také nějakého zámořského hráče. Ti jsou pověstní svým hladem po gólech a touhou vyhrávat zápasy za každou cenu. Mají to ve svém hokejovém DNA. Je to pracovitý borec, který nevypustí žádný souboj,“ vysvětluje na adresu nové posily sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

185 centimetrů vysoký forvard, který se v minulosti zúčastnil World Hockey Challenge, tedy prestižního mezinárodního turnaje pro hráče do 17 let pořádaného každoročně v Kanadě, a o rok později si zahrál v dresu s javorovým listem na hrudi na mistrovství světa osmnáctiletých, získává šanci navázat na úspěšná vystoupení svých zámořských předchůdců jako Bryan McGregor anebo Cory Kane.

„Před dvěma lety jsem navštívil Prahu, ale v Třinci jsem vůbec poprvé ve svém životě. Zatím jsem tu jen pár hodin, přiletěl jsem totiž včera, takže moc jsem toho zatím neviděl. Na první dojem jde o milé město. Každý je tady ke mně velmi přátelský a o to víc se těším, že má letošní sezona začne tady. Doufám, že bude plná úspěchů,“ svěřuje se se svými prvními dojmy kanadský útočník, kterého si v r. 2009 vybrali v draftu NHL jako celkově 47. v pořadí New York Rangers, ale nejslavnější soutěž na světě si nakonec nikdy nezahrál. Od svého posunu do seniorského hokeje působil nejčastěji v AHL, kde nastupoval v týmech Portland Pirates, Providence Bruins, Charlotte Checkers, Texas Stars anebo Belleville Senators. V uplynulé sezoně odehrál Ethan Werek za farmu Ottawy Senators 58 zápasů s bilancí 25 kanadských bodů (10+15).

„Když jsem dostal nabídku z Třince, tak jsem se ptal kamarádů z řad hokejistů, kteří v Česku působili anebo působí, jaké to tu je. A od nich vím, že máte skvělé fanoušky, že se tu fandí úplně jinak než v Kanadě. Už jsem byl i v hale a musím pochválit Vaše úžasné zázemí. Je opravdu skvělé! O své roli v týmu už jsem mluvil také s trenérem Varaďou a rád bych byl rozdílovým hráčem. Chci zkrátka pomoci klubu, který má velké ambice,“ uzavírá Werek, jenž by se mohl premiérově objevit v zápasovém zatížení na ledě takřka stejnojmenné haly v pátek proti Spartě.