Oceláři proti Škorpiónům dominovali

18.08.2017 · Martin Stebel
Druhé vystoupení Ocelářů na trenčínském turnaji přineslo jednoznačné představení. Třinečtí se prezentovali kvalitním ofenzivním hokejem a rivala ze země galského kohouta zdolali "tenisově" 6:1. Hattrickem se blýskl Martin Růžička, po jednom zásahu přidali Zbyněk Irgl, David Cienciala a Daniel Rákos.
Rona Cup, pátek 18.8.2017
Scorpions de Mulhouse
Zimný štadion Pavla Demitru
Třetiny: 0:4, 0:1, 1:1  Branky a nahrávky: 48. Vigners (Ostman) - 7. Cienciala (Svačina), 7. Martin Růžička, 10. Rákos (Marcinko), 12. Irgl (Doudera, Adamský), 22. Martin Růžička (TS), 55. Martin Růžička (Adámek) Rozhodčí: Vyloučení: 7:8, Jank 10 min. Využití: 0:1 V oslabení: - Diváci: 319 Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6

Scorpions de Mulhouse: Blažek – Esipov, Suzzarini, Quessandier, Šeda, Lanvers – Bruijsten, Rehuš, Ostman - Treille, Ševčenko, Martin - Papa, Genest, Rub - Ares, Ten Braak. Havlík, Rioux

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Krajíček, Adámek, Linhart, Doudera, Jank, Haman – Rákos, Marcinko, Martin Růžička - Adamský, Polanský, Irgl - Svačina, Marek Růžička, Cienciala - Kovařčík O.

Do druhého souboje na Rona Cupu Oceláři vstoupili se Šimonem Hrubcem v brance a znovu poněkud jiným složením útoků. Start měli lepší Francouzi, kteří několikrát rotovali okolo třinecké branky a pálili ze všech pozic, hodně aktivní byl například ex-pardubický Adam Havlík.

Počáteční tlak Mylhúz však měl platonický charakter a Oceláři brzy jednoznačně ukázali, kdo je pánem na ledě. Nejprve ukázal rychlost a šikovnost David Cienciala, který na pravém křídle nakopl své brusle, přesprintoval obránce a Jiří Blažek v brance byl bezmocný.

Pár vteřin poté se skóre znovu měnilo. V předbrankovém prostoru si důrazně počínal Martin Růžička a dotlačil kus černé gumy do sítě. Gólový apetit Ocelářů však rozhodně nepolevoval. V polovině jedenácté minuty se prezentoval individuálním průnikem po levé straně hřiště Daniel Rákos a střelou švihem pod lapačku zvýšil už na 3:0.

Slezané dnes byli produktivní rovněž v početních výhodách. Poměrně netradičně od modré čáry vypálil kapitán Zbyněk Irgl a prudký projektil si našel cestu do sítě, jelikož před brankářem Mylhúz efektně clonil Polanský.

Dominance třineckých byla jasně patrná i v úvodu prostředí části. V samostatném úniku byl nedovoleně zastaven Martin Růžička, který následné trestné střílení nádherným bekhendovým blafákem proměnil.

Rozhodně nelze konstatovat, že by francouzský tým působil odevzdaným dojmem, jenže hokejová vyzrálost a inteligence byla na straně mužstva z WERK ARENY. Herní pohodu ukázali i během mnoha oslabení, kterým museli čelit. V několika momentech se výrazně vyznamenal Šimon Hrubec.

Závěrečná perioda se už nesla v poměrně poklidném duchu. Oceláři mohli navýšit skóre v přesilovkách, kdy ze všech pozic ostřelovali svatyni Mylhúz. Činil se především agilní Martin Růžička, který mohutně usiloval o hattrick.

Kosmetická úprava skóre nastala ve 48. minutě, kdy prudkou ránu od modré perfektně před Hrubcem tečoval Rolands Vigners. Třinecká odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Pohlednou kombinační akci vyšperkoval pěknou nahrávkou Marian Adámek, který adresoval puk pro Martina Růžičku a ten se tak přeci jen třetího zásahu dočkal.

V závěrečném střetnutí Rona Cupu se v sobotu od 19:00 Ocelářům postaví domácí tým Dukly Trenčín.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Zápas se mi hodnotí dobře. Skončilo to výsledkem 6:1, ale mohlo to být daleko výraznější. Když už jsme byli v problémech, jako třeba ve druhé třetině, kdy jsme hráli často v oslabení, přišel důležitý zákrok gólmana. Francouzi byli hodně brusliví, někdy jsme proto vyrobili chyby a potom to hasili za cenu faulů. Musíme zapracovat na tom, aby těch nepotřebných faulů bylo co nejméně."

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary