Úvod přípravy úspěšný: Oceláři vyhráli v Olomouci 4:2

03.08.2017 · Martin Stebel
Svěřenci trenérské dvojice Varaďa-Zadina vstoupili do letního přípravného období pravou nohou. Na olomouckém kluzišti sice v úvodní třetině prohrávali, ale především díky střelecké pohotovosti v prostřední dvacetiminutovce dokázali hanáckého soka přetlačit a zvítězit poměrem 4:2.
přát., čtvrtek 3.8.2017
Olomouc
2:4
Zimní stadion Olomouc
Třetiny: 1:1, 0:3, 1:0  Branky a nahrávky: 8. Herman (Buc, Strapáč), 52. Herman (Buc, Vyrůbalík) – 19. Hrňa, 24. Doudera (Polanský), 25. Marek Růžička (Haman, Doudera), 28. Svačina (Hrňa) Rozhodčí: Dědek, Kašík – Novotný, Zedník Vyloučení: 4:3 Využití: 0:1 Diváci: - Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4
HC Olomouc: Falter (Konrád) – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Galvas L., Staněk, Ondrušek, Spurný – Jergl, Skladaný, Laš, Eberle, Pechanec, Burian, Buc, Herman, Strapáč, Rác, Řípa, Holec, Macuh
HC Oceláři Třinec: Hrubec (Strmeň) – Krajíček, Adámek, Doudera, Haman, Linhart, Jank – Růžička Martin, Růžička Marek, Petružálek - Adamský, Polanský, Kovařčík O. - Svačina, Kovařčík M., Hrňa - Hladonik

V úvodu prvního letního "přáteláku" Ocelářů byli aktivnější domácí hokejisté, jenže střelecké pokusy Laše či Ondruška byly spíš jen symbolického charakteru. První nadějnou možnost měl na konci šesté minuty na své hokejce ocelářský navrátilec Svačina, jenže osamocen mezi kruhy na Faltera nevyzrál.

Udeřilo na druhé straně ledové plochy. Olomoucké přečíslení třech proti dvěma vyřešil optimálně bývalý hráč třinecké juniorky Jakub Herman. Začátkem 11. minuty mohlo být srovnáno, ovšem brejk hostujícího celku tři proti jednomu nepřinesl kvůli přehnané kombinaci žádaný efekt. Zvýšit naopak mohl olomoucký mladík Jergl, ale v koncovce selhal.

Vyrovnání přišlo půldruhé minuty před koncem úvodní části. Nedovoleně bráněný Erik Hrňa dokázal pohotovou ránou mezi betony skórovat z trestného střílení.

V prostředním dějství dali Oceláři Kohoutům lekci z produktivity. Ofenzivní uragán zahájil v čase 23:07 ostrým projektilem Milan Doudera, který těžil z přesné souhry s Polanským. Necelou minutu poté už Falter tahal ze sítě další kotouč. Pohlednou a rychlou akci trojice Slezanů gólově zhodnotil Marek Růžička.

Mora v této pasáži hry rozhodně nepůsobila rezignovaným dojmem, ale defenziva hostů na čele se spolehlivým Hrubcem pracovala na výbornou. Když navíc začátkem 28. minuty našel mezi kruhy Erik Hrňa naprosto nekrytého Vladimíra Svačinu, na světelné tabuli už svítil stav 1:4.

Aktivitou hýřil především Martin Růžička, jehož snaha však vyšla vniveč. Nejprve se snažil prosadit individuálně, podruhé svou střelou trefil brankovou konstrukci. Neujala se ani spolupráce dvojice Hrňa-Svačina, jelikož se efektním zákrokem připomenul Martin Falter.

Závěrečnou třetinu odstartovaly dvě možnosti třineckého benjamínka, člena reprezentační osmnáctky Jana Hladonika, v obou případech mu však chyběl větší klid v koncovce. Hanáci měli i nadále velkou snahu a chuť s nepříznivým stavem něco udělat. Za zmínku stojí například iniciativa testovaného Dávida Buce, jenže ten prováhal vhodný okamžik ke skórování.

V minutě s číslem 52 se přesto svěřenci Zdeňka Venery dočkali zasloužené korekce. Pěknou kombinační akci ukončila střela dnes dvougólového Jakuba Hermana. Chvíli poté mohl Ocelářům vrátit tříbrankový náskok Petružálek, ale v samostatném úniku na Faltera nevyzrál.

Poslední minuty přinesly několik šancí na obou stranách hřiště, ale skóre se už nezměnilo. Oceláři tak přípravnou premiéru zvládli vítězně. Další přípravné měření sil je čeká v úterý 8. srpna na ledě regionálního soupeře z Vítkovic.

Zdeněk Venera (HC Olomouc): "I přestože jsme byli už v první třetině aktivnější a herně to nevypadalo špatně, musím s ní nespokojený. Během ní jsme měli dát minimálně tři branky, poté by se vývoj zápasu vydal úplně jiným směrem. Nevyužívali jsme soupeřových chyb, Třinec naše naopak proměnil s přehledem, a to hlavně ve druhé třetině, kde jsme měli několikaminutový výpadek. Jediný hráč, který dostal po druhé třetině byl pochvalu, byl David Škůrek. On jediný se snažil mužstvo nějak nabudit."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Těší mě odvedený výkon týmu, kluci se s tím popasovali dobře. Začátek sice nebyl z naší strany nic extra, bylo to trochu rozpačité, ale ve druhé třetině jsme za to vzali a povedly se nám nádherné góly. Utkání jsme sice nedohrávali v úplném klidu, ale stále jsme byli týmem, který měl navrch. Podmínky na olomouckém stadionu nebyly ideální, ale sestavu jsme přizpůsobili tomu, že jsme v tréninkovém procesu. Jeli jsme tady pouze s deseti útočníky a šesti obránci, kluci si dali pořádně do těla. Musím říct, že kondice byla skvělá. Jsem spokojen rovněž s herním projevem mladších hráčů, na první utkání odvedli velmi dobrý výkon a věřím, že jejich hra bude ještě gradovat!"