Ve Švédsku těsná prohra, k postupu stačí Ocelářům příště bodovat!

03.10.2017 · Martin Stebel
Souboj Ocelářů na kluzišti švédského mistra HV71 přinesl zajímavý hokej s dramatickou zápletkou. Zástupce české extraligy díky přesilovkovému gólu Polanského z první třetiny vedl, ale domácí favorit ve třetí části vyrovnal a nakonec zvítězil po samostatných nájezdech. Za týden v odvetě stačí Ocelářům k postupu do vyřazovací fáze Ligy mistrů získat ve WERK ARENĚ jediný bod!
5.kolo, úterý 3.10.2017
HV71
2:1sn
Kinnarps Arena
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 43. Ullström (Ejdsell), rozh. nájezd Ullström – 9. Polanský (Krajíček) Rozhodčí: Rantala, Holm – Pihlblad, Löfgren Vyloučení: 3:3 Využití: 1:1 Střely na bránu: 43:24 Vhazování: 48:29 Zblokované střely: 15:8 Diváci: 2043
HV71: Gunnarsson (Söderström) – Pilut (A) (TS), Ytterell, Brännström, Reese, Berglund, Cederholm, Hedberg – Tedenby, Ullström (A), Sweatt – Edgvall, Ejdsell, Wännström – Sundh, Bengtsson, Figren – Thörnberg (C), Gustafsson, Wärn – Andersson
HC Oceláři Třinec: Hrubec (Strmeň) – Krajíček (C), Doudera, Roth, Linhart, Adámek, Jank – Růžička M. (A) (TS), Marcinko, Rákos – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Irgl, Marosz, Hrňa – Chmielewski, Kovařčík M., Kovařčík O. – Cienciala

Oceláři od začátku působili hladovějším dojmem a do svého rivala se pořádně zakousli. Hned v první minutě Daniel Rákos nadvakrát dorážel kotouč těsně u domácí branky, ale Gunnarsson nedovolil, aby se trefil. Dvě minuty poté vyslal pěkný diagonální pas Ondřej Kovařčík na Arona Chmielewského, ale polský útočník z plné jízdy těsně minul.

Zástupce české extraligy ukázal svůj potenciál v početní výhodě. Nejprve z osy hřiště prudce pálil Roth, domácí gólman jeho pumelici zlikvidoval. Chvíli poté už ale hosté vedli. Krajíčkův pokus z mezikruží ještě Gunnarson zkrotil, ale proti následné dorážce Jiřího Polanského, který zakončoval v pozici ležícího střelce, už byl krátký - 0:1.

Jönköping mohl vyrovnat po střele Oscara Sundha, který dostal spoustu prostoru mezi kruhy, ale lapačka Šimona Hrubce řekla razantní NE! Závěr první dvacetiminutovky se hrál v poklidném tempu, více ze hry měli hosté, ale před odchodem do kabin se už skóre nezměnilo.

HV71 hýřilo aktivitou v úvodu druhé části. Vidět byl především rychlonohý Mattias Tedenby. Nejprve se ocitl těsně před třineckou brankou, kam také sklepával kotouč, ale Hrubec včas nastavil svůj příložník. Stejný hráč byl aktérem i další vyložené šance. V úniku byl nedovoleně zastaven Linhartem a rezultoval z toho trestný nájezd. Tedenby zvolil rychlou střelu švihem, ale puk z jeho hole pouze orazítkoval horní tyč Hrubcovy branky.

Těsně před polovinou základní hrací doby měli švédští šampióni mohutný tlak, proto si kouč Ocelářů Václav Varaďa vybral oddechový čas, aby dopřál svým svěřencům trochu odpočinku a adresoval nezbytné instrukce. Slezané se mohli prosadit v přesilovce, ovšem prudké pokusy Rotha či Růžičky dokázal domácí strážce svatyně zachytit.

HV71 mělo v závěrečných minutách druhé třetiny více ze hry. Největší možnost se v individuálním průniku naskytla Ejdsellovi, jehož bekhendové zakončení k tyči na poslední chvíli krkolomně, avšak úspěšně Hrubec vyrazil.

V úvodu třetí periody bylo zcela patrné, že domácí se s nepříznivým stavem rozhodně nechtějí smířit. Dočkali se během přesilovky v minutě číslo 43. Victor Ejdsell pálil z vrcholu pravého kruhu a těsně před brankou nenápadně nastavil svou čepel David Ullström, jenž poslal puk za Hrubcova záda – 1:1.

Po inkasované brance Oceláři výrazně ožili a chtěli své vedení urvat zpět. Zbyněk Irgl nesobecky poslal puk na levý kruh Eriku Hrňovi, před nímž zívala poloodkrytá branka. Na jeho dělovku ale stačil Gunnarsson bravurně zareagovat a ukryl kotouč do lapačky.

Nadějné šance se rodily i na útočné polovině švédského šampióna, jenže spolehlivý Hrubec svůj tým držel nad vodou. Na řadu tak přišlo prodloužení, kde mohly skórovat obě mužstva. Neprosadil se však Thörnberg, ani na straně hostů Irgl. Jönköping uspěl v samostatných nájezdech, kdy rozdílovou trefu měl na svědomí David Ullström.

Odveta obou rivalů bude na programu příští úterý 10. října od 18:00 hodin ve WERK ARENĚ. Domácím Ocelářům stačí k postupu do osmifinále letošního ročníku CHL získat jediný bod.

Prohlédněte si videozáběry nejdůležitějších okamžiků z duelu Ocelářů v Jönköpingu ZDE

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Odehráli jsme skvělou první třetinu, kdy jsme dostali soupeře pod tlak, byla to důrazná hra, kterou bychom rádi prezentovali pokaždé. Od druhé části domácí zabrali, zvýšili tempo hry. Kluci se nemají zač stydět, sahali jsme po vítězství. Máme týden času, připravit se na odvetu, ve které chceme vyhrát a postoupit."