MISTR 2023/2024

Cienciala: Máme bod a těšíme se domů

17.04.2024 · Adam Sušovský
V emočně vypjatém zápase byli Oceláři pětapadesát minut ve hře o druhou výhru, dokázali stáhnout dvoubrankové manko, přesto bere první bod ve finálové sérii soupeř. Série se do Třince přesune za stavu 1:1 na zápasy. "Vezeme domů jeden bod, jsme za něj rádi," řekl nejlepší třinecký hráč večera David Cienciala (v zápase 1+1).

Zápas se pro Oceláře nevyvíjel dobře, přesto jste dokázali dvakrát srovnat. Nakonec rozhodla trefa pět a půl minuty před koncem, proč?

Byl to těžký zápas. Čekali jsme, že na nás Pardubice vlítnou a to se potvrdilo. Dobře jsme srovnali na 3:3, ale udělali malou chybičku, dostali gól. Pak už jsme to otevřeli, napadalo nám to tam, to nic neřeší. My máme bod, za něj jsme rádi a jedeme zpátky do Třince, těšíme se.

Na konci první třetiny musel kvůli zranění odstoupit Martin Marinčin, co s tím?

Je to velká ztráta, Marin hraje velkou porci minut. Máme ale další kluky, kteří ho nahradili výborně. Srovnali jsme na 3:3, odehráli jsme velmi dobrý zápas. V play off hráči odpadají, my máme široký kádr. Každý jeden kluk v kabině toho odehrál v play off spoustu, zvládneme to.

Je jedna výhra z Pardubic pro Oceláře klíčová výhoda?

Nevím, je to 1:1. Letos jste viděli, že nic neřeší ani vedení 3:0. Prostě jedeme domů do Třince.

Pořád se mluví o tom, jestli jste unavení. Nerozčiluje vás to už?

Mě ne, já mám rád, když jdou zápasy rychle za sebou.