MISTR 2023/2024

Startuje domácí mistrovství světa: V akci hned šest Ocelářů!

10.05.2024 · Adam Sušovský, foto: Český hokej
Hned pětice hráčů mistrovského kádru Třince si zahraje také na mistrovství světa, Českou republiku budou v Praze reprezentovat Daniel Voženílek s Tomášem Kundrátkem, dres Slováků zase v Ostravě obléknou Viliam Čacho, Marko Daňo a Libor Hudáček! Poláky navíc bude reprezentovat další člen organizace Kamil Walega.

Velmi výrazné zastoupení budou mít na právě startujícím světovém šampionátu v České republice třinečtí Oceláři!

V Praze a Ostravě si vrcholný turnaj sezony zahraje hned pětice aktuálních šampionů Tipsport extraligy. Do závěrečné nominace České republiky se probojovali Daniel Voženílek s Tomášem Kundrátkem, Slováky zase budou reprezentovat Viliam Čacho, Marko Daňo a Libor Hudáček! Další člen organizace, který v sezoně nastupoval především za Frýdek-Místek, Kamil Walega nechybí v nominaci Poláků.

Světový šampionát v O2 areně a Ostravar aréně odstartuje už tento pátek, hned první den půjdou do akce také zmínění Oceláři. Slováci zahájí turnaj už v 16:20 zápasem s Německem, Češi se představí večer proti Finsku.

V kádrech jednotlivých týmů navíc bude i celá řada dalších hráčů, kteří prošli úspěšně třineckou organizací. V sestavě České republiky nechybí poprvé v kariéře na MS Michal Kovařčík, ani zkušenější Matěj Stránský. Slováci mají na soupisce Patrika Kocha, který sice za Oceláře nikdy nenastoupil, ale právě jako hráč Třince minulé léto odešel do zámoří. Lotyše bude reprezentovat autor důležitých gólů loňského play off Karlis Čukste i další extraligový šampion Ralfs Freibergs.

Velmi zajímavé bude sledovat Poláky, kteří svou základní skupinu odehrají v Ostravě. Na šampionátu se představí po dvaadvaceti letech a vedle Walegy je bude reprezentovat také Alan Lyszczarczyk, Bartosz Ciura, Filip Komorski, kteří udělali velkou stopu převážně ve Frýdku-Místku. A v neposlední řadě také historicky první Polák v extraligovém dresu Ocelářů, devětatřicetiletý veterán Marcin Kolusz.