MISTR 2023/2024

Stříbro pro českou sedmnáctku, slovenští mladíci pátí

01.02.2015 · Martina Sikorová, Michal Kuba
V termínu od 26. do 30. ledna se ve Schruns uskutečnil hokejový turnaj Evropské olympiádě mládeže, kterého se zúčastnili také čtyři zástupci Ocelářů. V českém dresu se představili David Kofroň a Lukáš Doudera, ve slovenském pak Miloš Roman a Patrik Hrehorčák. O tom, jak si tito mladíci v Rakousku vedli, si můžete přečíst níže.

Na hokejovém turnaji se představily kromě českého a slovenského výběru do sedmnácti let také mužstva Finska, Ruska, Švýcarska a domácího Rakouska. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po třech s tím, že do finále postoupili vítězové skupin, do zápasu o bronz celky na druhých místech a mužstva na třetí příčce se utkala o páté místo.

Jak český, tak slovenský tým měl v rakouském Schruns zajištěny skvělé podmínky, mírné rozpaky však budil vzhled zimního stadionu. "Hotel byl velice luxusní a stadion, no, každý určitě čekal něco jiného než ten stan," smál se David Kofroň. "Byla to paráda, náš výbor nám pomáhal a povzbuzoval nás. Každý tam byl rád," dodal Patrik Hrehorčák, pro kterého byla Evropská olympiáda druhou velkou akcí v této sezóně. "Byli jsme přes Vánoce na kvalitně obsazeném turnaji v Kanadě, kde jsme hráli proti domácímu výběru, Američanům, Švédům a Finům a nasbírali tak zkušenosti."

Velmi zajímavým tak byl duel mezi Čechy a Slováky, ve kterém nastoupili Kofroň a Hrehorčák, spolu s dalším třineckým útočníkem Milošem Romanem, proti sobě. "Hrálo se mi dobře, ale je to trochu divné hrát proti spoluhráčům z klubu, když je dobře znám. Rivalita mezi námi je, ale spíš jsme se soustředili na svůj výkon. Pozdravili jsme se před zápasem a popřáli si štěstí," poznamenal Kofroň. "Bylo to těžké, rivalita tam je. Nám chyběl kousek štěstí," doplnil Hrehorčák.

Výsledky českého a slovenského výběru na turnaji

Česká republika x Švýcarsko - 8:2

Branky a nahrávky: 8. Vála (Budík, Kantner), 14. Havelka (Karafiát, Budík), 30. Kofroň (Reichel), 34. Bělohorský (Karafiát, Kantner), 35. Reichel, 38. Budík (Vála, Pavlík), 49. Pavlík (Najman, Kachyňa), 53. Kantner (Budík, Bělohorský) - 9. Roberts (Zeiter, Steinmann), 52. Berni (Oehen, Lerch)

V utkání se Švýcarskem sice český výběr rychle ztratil své jednobrankové vedení, v dalším průběhu ale přidali domácí mladíci sedm branek, na což už soupeř reagoval pouze gólem v závěru utkání.

Švýcarsko x Slovensko - 2:1 po prodloužení

Branky a nahrávky: 12. Václav (Vybíral, Vítek) - 15. Kurashev (Stadler, Steinmann), 61. Kurashev (Lerch)

Slovenský celkem se dostal do vedení po polovině první třetiny, o tři minuty později už ale bylo vyrovnáno a protože během základní hrací doby další gól nepadl, rozhodovalo až prodloužení, ve kterém se radovali Švýcaři.

Slovensko x Česká republika - 1:3

Branky a nahrávky: 3. Zachar (Reichel, Vála), 19. Zachar (Hrdinka, Kačírek), 56. Budík (Reichel, Zachar) - 40. Studenič (Růžička, Lacka)

Čeští mladíci se dostali do vedení už ve třetí minutě, ale krátce před koncem prostřední částí dokázali Slováci snížit a rozdíl jediného gólu, vyrovnat už ale nedokázali, pojistku na vítězství domácího týmu poté přidal obránce Budík.

Slovensko x Rakousko - 9:1

Branky a nahrávky: 7. Buček (Čacho, Fehérváry), 10. Růžička (Hrehorčák, Roman), 13. Hrehorčák (Roman, Růžička), 24. Vítek (Buček), 36. Roman (Růžička, Fehérváry), 40. Hrehorčák (Růžička), 51. Rudy (Václav, Zeleňák), 54. Růžička (Roman, Hedera), 56. Solenský (Studenič, Vybíral) - Demuth (Obersteiner, Witting)

Zápas o páté místo zvládli nakonec mnohem lépe hráči slovenského výběru, kteří v každé třetině vstřelili tři branky a jediný gól inkasovali až za rozhodnutého stavu.

Česká republika x Rusko - 5:9

Branky a nahrávky: 2. Bělohorský (Kodýtek, Kantner), 27. Najman (Pavlík), 30.Kofroň (Budík), 50. Kačírek, 55. Šmerha (Havelka) - 18. Bain (Meshcheryakov, Sergachev), 20. Abramov (Sergachev, Meshcheryakov), 24. Popugaev (Ivanov, Sergachev), 34. Meshcheryakov (Bain, Abramov), 44. Popov (Geraskin), 44. Sokolov, 54. Popugaev (Sergachev), 56. Bain (Sergachev)

Čeští mladíci sice otevřeli gólový účet finále už ve druhé minutě, hosté ale dokázali ještě v první třetině otočit a svou výhru pak potvrdili v závěrečné části, kterou vyhráli rozdílem tří branek.

Konečné umístění

1. Rusko