Ve čtvrtfinále je srovnáno, rozhodne sedmý duel

26.03.2024 · Daniel Ježek, FOTO: Banes Motor České Budějovice
S cílem ukončit čtvrtfinálovou sérii a postoupit do semifinále se Oceláři letecky vydali do Českých Budějovic, na jihu Čech ale hráči s drakem na prsou nevstřelili ani jednu branku a museli zkousnout prohru 0:3. O vítězi série a postupujícím celku tak rozhodne sedmá bitva, která je na programu ve čtvrtek ve WERK ARENĚ.
ČF6, úterý 26.3.2024
3:0
Budvar aréna
Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 1. Gulaš (Doudera), 12. Kondelík, 57. Valský. Rozhodčí: Jeřábek, Stano – Zíka, Rampír. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 421. Střely na branku: 17:23. Zblokované střely: 14:20. Hity: 5:4. Vhazování: 31:25. Průběh utkání: 3:0. Stav série: 3:3.
Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Kachyňa, Doudera (A), Pýcha, Štencel, Vráblík, Gulaši, Štich – Gulaš (C), Kondelík, Ordoš – D. Simon, F. Přikryl, M. Beránek – Valský, Pech (A), Kubík – Toman, Vopelka, Koláček.
HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mar. Adámek, Polášek, Šenkeřík – M. Růžička (A), Čacho, Nestrašil – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Helewka, Vrána (C), Voženílek – Hrehorčák, M. Roman, Dravecký (A).

Poprvé do letošního play off zasáhl fantom posledních dvou vyřazovacích bojů Ondřej Kacetl. Třinecký gólman ale musel již po sedmadvaceti vteřinách lovit kotouč ze své sítě, z první větší šance jej překonal domácí kapitán Milan Gulaš, který se prosadil střelou k tyči. Nepřesvědčivý vstup hostujícího celku do utkání pokračoval i nadále, v šesté minutě Kacetl likvidoval nebezpečnou střelu Kachyni.

Zkraje dvanácté minuty přidal Motor druhou branku, Jáchym Kondelík se z rohu kluziště dral do předbrankového prostoru, nešťastným zákrokem pak puk do vlastní branky poslal Smith. Oceláři se dlouho nemohli dostat do tempa, brankář Hrachovina nemusel čelit vážnějším šancím, domácí tak v poklidu vyhráli první dvacetiminutovku 2:0.

Do prostřední části hry vstoupili jiní Oceláři. Hračí s drakem na prsou byli aktivní, od prvního střídání se tlačili do šancí, ve dvaadvacáté minutě však neuspěl Hrehorčák, který napálil připraveného Hrachovinu. Slezané si pak vybojovali první přesilovku zápasu, tu ale sudí po osmadvaceti vteřinách ukončili pro faul Voženílka. Při hře ve čtyřech mohl vedení domácích ještě navýšit Přikryl, Kacetl kryl betonem.

Chvíli po uplynutí poloviny utkání mohli Oceláři snížit, Cienciala, Hudáček, ani na prázdnou branku střílející Daňo, ale nemířil přesně. Hosté pokračovali v aktivní hře, svého soupeře v této třetině přestříleli deset ku třem, ani jeden ze střeleckých pokusů ale nenašel svůj cíl. Třinci se nedařilo ani v další početní výhodě z devětadvacáté minuty, kdy na trestné seděl Přikryl.

Do poslední periody naskočili Oceláři bez Martina Růžičky, trenéři Moták s Országhem tak protáčeli pravá křídla jednotlivých formací. Hned po minutě mohl Slezany na dostřel přiblížit Daňo, ten ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze Hrachovinův beton. Následný tlak hostí byl otupen vyloučením Voženílka, který sekáním zastavil rodící se přečíslení Motoru, Oceláři oslabení přečkali bez větších obtíží.

Po návratu na led nicméně Voženílek krosčekoval Douderu, třinecké hokejisty tak čekalo další oslabení. Do největší příležitosti se natlačil Pýcha, Kacetl ale domácího útočníka vytlačil až za brankovou čáru a Pýcha nedokázal zakončit. Chvíli po skončení Voženílkova trestu mohl chybné rozehrávky Třince využít Gulaš, z první ale přestřelil.

Tři a půl minuty před třetí sirénou to Oceláři zkusili se šesti bruslaři v poli, po dvaceti vteřinách ale snahy hostí utnul Jakub Valský, který z vlastního pásma poslal kotouč do prázdné branky a definitivně rozhodl o rozhodující sedmé bitvě. Ta se v třinecké WERK ARENĚ odehraje ve čtvrtek 28.3. od sedmnácti hodin.

Zdeněk Moták (Oceláři): „Bez vstřelené branky, to je problém. A zase jsme hráli jen padesát minut. Už minule jsem tady říkal, že potřebujeme hrát celý zápas a všichni. Říkám to znovu s výhledem na sedmý zápas.“

Ladislav Čihák (Motor): „Podařil se nám vstup do zápasu, dali jsme hned gól. První třetina z našeho podání byla velmi dobrá. Ve druhé už byl soupeř agresivnější, zatlačil nás, ale do třetí jsme vstoupili zase dobře. Z týmu cítím obrovskou, neuvěřitelnou sílu. Člověku jde mráz po zádech z toho, jak je tým soudržný a zápas od zápasu lepší. V Třinci se může hrát cokoliv. Oni mají výhodu domácího prostředí, ale já si přeju, abychom se vrátili do Budějovic a hráli další sérii. Uděláme pro to maximum."