MISTR 2023/2024

Moták o losu CHL: Skvělí soupeři pro nás i pro fanoušky

22.05.2024 · Adam Sušovský
Färjestad, Lausanne a Rouen venku. Fribourg-Gottéron, Växjö a Osvětim doma. Po sportovní stránce Oceláři těžší soupeře snad ani dostat nemohli, fanoušci se v Lize mistrů ale mohou těšit na další parádní výjezdy a velké zážitky. To kvituje také hlavní trenér Zdeněk Moták.

Champions Hockey League se chystá na desátý ročník, Oceláři si Ligu mistrů zahrají podeváté.

A rozhodně se mají na co těšit!

Středeční los jim totiž v základní fázi přiřadil nesmírně těžké, ale také o to více zajímavé soupeře. Oceláři ve WERK ARENĚ přivítají švédské Vaxjö, švýcarský Fribourg-Gottéron a polskou Osvětim, cestovat budou do švédského Färjestadu, švýcarského Lausanne a francouzského Rouen. Parádní destinace!

Atraktivní los kvituje také hlavní kouč Ocelářů Zdeněk Moták. "Utkáme se s nesmírně kvalitními a těžkými soupeři, a to je pro nás dobře. Liga mistrů je zajímavá právě tím, že se můžete utkat s nejlepšími týmy Evropy a nás tentokrát čeká vítěz základní části švédské ligy (Färjestad), finalista té švýcarské (Lausanne), nebo mistr francouzské (Rouen). Jsou to hodně zajímaví soupeři. Určitě to bude dobrá zkouška, těžká jamka," řekl hlavní trenér Zdeněk Moták.

"Los je zajímavý pro nás trenéry a hráče, protože si zahrajeme kvalitní zápasy, které nás prověří. Zároveň věřím, že to bude hodně zajímavá a atraktivní podívaná i pro fanoušky. Myslím, že hodně atraktivní by mohl být i domácí zápas s Osvětimí. Obě města dělí nějakých osmdesát kilometrů. Pevně věřím, že do Třince dorazí spousta fanoušků z Polska a bude se hrát ve velmi dobré atmosféře," přidal Moták.

Nový ročník CHL startuje 5. září, stejně jako loni se výsledky a body z jednotlivých zápasů započítávají do společné tabulky. Ze čtyřiadvaceti týmů do play off postoupí jen šestnáct nejlepších. Oceláři věří, že si stejně jako v minulé sezoně vyřazovací boje zahrají a třeba to v nich dotáhnou ještě dál.