MISTR 2023/2024

Drtivý tlak v závěru Ocelářům na výhru nestačil

24.08.2023 · Adam Sušovský
Špatně rozehraný zápas, o to lepší závěr. Jen s nešťastným koncem. Oceláři na domácím ledě v generálce na start sezony podlehli Kometě Brno 2:3 po samostatných nájezdech v zápase, ve kterém díky drtivému finiši do posledních vteřin sahali po vítězství.
přát., čtvrtek 24.8.2023
Kometa Brno
2:3sn
Třetiny: 0:1, 0:1, 2:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 45. Nestrašil (Pánik, Růžička), 56. Pánik – 20. Holík (Moses), 21. Cingeľ (Ščotka), rozh. náj. Kaňák. . Rozhodčí: Kika, Mrkva – Hlavatý, Rožánek. . Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 270. Průběh utkání: 0:2, 2:2 - 2:3.
Mazanec – Smith, Marinčin, Jeřábek, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, Polášek, Havránek – Voženílek, Vrána, Růžička – Nestrašil, Hudáček, Pánik – Hrehorčák, Roman, Sikora – Dravecký, Čacho, Kurovský.
Lukeš - Kučeřík, Holland, Ščotka, Kaňák, Lintuniemi, Gazda, Zahradníček – Cingel, Holík, Moses – Flek, Marcinko, Kratochvíl – Pospíšil, Kollár, Zbořil – Okál, Vincour, Jenyš.

Poprvé v sezoně doma, naposledy v přípravné fázi sezony.

Oceláři sehráli v generálce na start nového ročníku asi nejtěžší zápas přípravy, bohužel pro ně nakonec ne s úplně šťastným koncem. Z vítězství po nájezdech se totiž raduje Kometa Brno, přestože domácí do posledních vteřin sahali díky drtivému tlaku po vítězství a velkém obratu.

V sestavě Komety nastoupili všichni tři hráči, kteří na jaře slavili titul s Třincem: Tomáš Marcinko, Jan Zahradníček i Lukáš Kaňák, který nakonec vítězným nájezdem zápas také rozhodl. Všichni tři se do statistik zápasu zapsali také vyloučením.

Úvodní dvě třetiny ale patřily Kometě. Hosté působili trošku živějším dojmem, byť se při hře v útočném pásmu také hodně nadřeli. Od úvodních minut bylo znát, že 1 270 diváků ve WERK ARENĚ sleduje typický srpnový zápas se spoustou nepřesností.

Zatímco Kometě do tlaku pomohly přesilové hry, Třinec v úvodní části hrozil hlavně z brejků, nejblíže gólu byl sedmnáctiletý talent Petr Sikora, jehož rána zazvonila na horní tyčce. Do dobrých příležitostí se v oslabení dostával i Hrehorčák.

Úvodní branka zápasu tak přišla až v samotném závěru úvodní části, kdy už se mohlo zdát, že oba týmy odejdou do kabin za nerozhodného stavu. Petr Holík v útočném pásmu sebral kotouč, dvěma rychlými kroky se dostal do palebné pozice na pravém kruhu a Mazanec na jeho střelu nedosáhl.

Tak jak skvěle Kometa zakončila první třetinu, začala i tu druhou. Ani ne po půlminutě hry už totiž Jihomoravané vedli o dva góly, když se ke střele z kruhu odhodlal Lukáš Cingel a puk těsně před Mazancem tečoval mimo jeho dosah ve snaze ránu zablokovat Kundrátek.

Brzy na to mohla Kometa zápas možná definitivně rozhodnout, jenže v samostatném úniku nejprve neuspěl Pospíšil a pak ve velké šanci selhal také Holík. A tak se vývoj zápasu pomalu začal překlápět.

Oceláři mohli snížit ještě ve druhé třetině, navíc v oslabení, když se do dobrých pozic dostali Hrehorčák s Čachem, na první gólovou radost v sezoně ale WERK ARENA nakonec musela čekat až do třetí třetiny.

Ta patřila zcela jednoznačně Ocelářům, kteří do závěrečné dvacetiminutovky vlétli jako vyměnění. Hrálo se de facto jen na jednu branku. Kontaktní gól vstřelil ve 45. minutě ve využité přesilovce Andrej Nestrašil, který doklepával puk u pravé tyčky do prázdné branky. Následoval pokus o tlak, ale vyrovnání přišlo ve chvíli, kdy chtěla Kometa zápas rozhodnout. Čtyři minuty před koncem totiž hosté hráli přesilovku, vytvořili si v ní dvě slušné šance, jenže hned poté Richard Pánik zachytil rozehrávku po chybě Lintuniemiho a samostatný únik ve vlastním oslabení zakončil střelou pod horní tyč - 2:2!

Po návratu vyloučeného Havránka Třinec v závěru cítil šanci zápas definitivně zlomit, Lukeš odolával drtivému tlaku, který byl navíc umocněn i brněnským vyloučením. Kometa ale se štěstím nápor ustála, v prodloužení ubránila pokračující přesilovku a zápas nakonec rozhodla v nájezdech. Zatímco na domácí straně se neprosadil žádný ze čtyř exekutorů, za Kometu se trefili Lukáš Kaňák a Petr Kratochvíl.

Oceláři tak zakončili přípravné období s bilancí dvou výher a dvou porážek. Do ostré sezony vstoupí příští víkend doma v rámci úvodních dvou duelů Champions Hockey League. V pátek 1. září hostí doma Rapperswil, o dva dny později Red Bull Mnichov.

Patrik Martinec (Kometa Brno): Parádní příprava, skvělý soupeř, který hrál ve skoro kompletní sestavě. Skvělý výkon podal brankář a nám to ukázalo, na čem máme pracovat. Jde o hru v obranném pásmu, kde jsme měli nějaké problémy, v obranném pásmu po vhazováních jsme měli také starosti. To jsou takové základní věci ze systému, a ze hry jsou to chyby v přesilovkách, na které se ještě zaměříme.

Zdeněk Moták (Oceláři Třinec): Výborný přípravný zápas, který nám zase hodně napověděl. Z naší strany byly první dvě třetiny takové neučesané, surové. Byly tam slušné věci, byly tam špatné věci. Zatím ty špatné věci převažují, ale za to, jak jsme zvládli třetí třetinu, zasloužíme kredit. Ubojovali jsme ji a v závěru měli drtivý tlak, ve kterém jsme si bohužel vynutili jen faul, který jsme ve zbytku třetí třetiny a na začátku prodloužení nepotrestali. V nájezdech byli hosté úspěšnější.