MISTR 2023/2024

Oceláři nevyužili přesilovky, v Popradu budou hrát o bronz

19.08.2023 · Adam Sušovský
Nepovedený zápas mají za sebou třinečtí Oceláři, kteří na Tatranském poháru nestačili na domácí Poprad. V zápase nevyužili spoustu přesilových her, střelecky vyšli na prázdno a soupeř jejich chyby neúprosně trestal. V neděli čeští mistři nastoupí v zápase o bronz proti finské SaiPě.
Tatranský pohár, sobota 19.8.2023
Poprad
4:0
Zimný štadión mesta Poprad
Třetiny: 1:0, 0:0, 3:0  Branky a nahrávky: 1. Drgoň (Kotvan, Záborský), 46. Záborský (Betker), 50. Gerlach (Coulter), 58. Mlynarovič (Kukuča). Rozhodčí: Smrek, Kocúr – Stanzel, Šoltés. Vyloučení: 11:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 241.
Rabčan – McFadden, Drgoň, Kotvan, Betker, D. Brejčák, Turan, Česánek – Záborský, Coulter, Gerlach – Dmowski, Beaudoin, Straka – Šotek, M. Suchý, Svitana – J. Urbánek, Mlynarovič, Kukuča – D. Jendek.
Mazanec – Nedomlel, Marinčin, Jeřábek, Kundrátek, Polášek, Havránek – Daňo, Vrána, M. Růžička – Pánik, Sikora, L. Hudáček – Patrik Hrehorčák, Miloš Roman, Voženílek – V. Dravecký st., Čacho, Kurovský

Pořádně těžkou prověrkou prošli třinečtí Oceláři na úvod 76. ročníku Tatranského poháru, v semifinále se jim totiž postavil domácí tým. Zápas byl ovlivněn obrovským vedrem, tomu odpovídajícím stavem ledové plochy a hlavně fantastickou kulisou. Na zimní stadion pod Tatrami se přišlo na hokej podívat více než dva tisíce diváků, kteří ve skvělé atmosféře doufali, že se jejich tým na českého mistra vytáhne.

A to se domácím Popradčanům podařilo dokonale. Už v prvních vteřinách zápasu byl vyloučen Martin Růžička a Poprad šel po gólu Adama Drgoně do vedení 1:0. Také další vteřiny patřily domácím, ti se dokonce na začátku páté minuty radovali i z druhé branky, bohužel pro ně ji ale rozhodčí uznat nemohli, protože McFadden neodhodil z rukou zlomenou hůl.

Oceláři se začali do tempa dostávat až ve druhé polovině úvodní části, ale Rabčan nejprve vychtal Voženílka a v závěru úvodní dvacetiminutovky ustál také velký závar před Daněm.

Prostřední část ovlivnila velká nedisciplinovanost domácího celku, jenže Oceláři si v přesilových hrách dokázali vytvořit jen optický tlak. Za zmínku stojí snad jen šance Hudáčka, který dlouhou hokejkou přesněji zakončit nedokázal, nebo Čacha, který prozměnu po přihrávce Draveckého domácí branku přestřelil.

O vítězství Popradu tak definitivně rozhodla závěrečná třetina. Oceláři na jejím začátku nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři, aby následně dvakrát chybovali. Nejprve jejich ztrátu puku na útočné modré potrestal ve 46. minutě Tomáš Záborský gólem na 2:0, ani ne o pět minut později z podobného brejku zvyšoval už na 3:0 i s cinknutím o brankovou konstrukci Max Gerlach. Z pohledu Třince tou dobou naíc mohlo být ještě hůř, protože Mazance zachránila branková konstrukce celkem dvakrát.

Definitivní pojistku vítězství Popradu přidal v 58. minutě Samuel Mlynarovič. Oceláři padli 0:4 a na Tatranském poháru si v neděli zahrají o bronz. V 15:00 nastoupí v Popradu proti finskému celku SaiPa.

Zdeněk Moták (Oceláři Třinec): "My jsme dnes nehráli jako tým, hráli jsme spíše individuální sport a byli za to po zásluze potrestáni. Nevstřelili jsme ani branku, to je při počtu přesilových her alarmující. Atmosféra zápasu byla výborná, přišla spousta diváků, přitom to bylo teprve druhé utkání v sezoně. Určitě nám tenhle zápas něco přinesl."