MISTR 2023/2024

Vítězný vstup do přípravy: Oceláři zdolali Frýdek-Místek

10.08.2023 · Adam Sušovský
Bez větších problémů, od začátku až do konce ve velmi přesvědčivém tempu. Tak vstoupili třinečtí Oceláři do přípravy na novou sezonu, na ledě partnerského týmu z Frýdku-Místku zvítězili slovenskými góly Pánika, Cedza a Daňa 3:0 a jediné, co jim trenér Zdeněk Moták mohl po zápase vytknout, byla série dalších nevyužitých šancí.
přát., čtvrtek 10.8.2023
Frýdek-Místek
0:3
Hala Polárka
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:2  Branky a nahrávky: 26. Pánik (Sikora), 42. Cedzo (Sikora, Pánik), 50. Daňo (Voženílek). Rozhodčí: Mrkva, Cabák - Lederer, Bartek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 261. Průběh utkání: 3:0.  0
Švančara - Urbanec, Haman, Kowalczyk, Hrůzek, Homola, Hrachovský, Výtisk - Geidl, Bartoš, Hotěk - Ramik, Dvořák, Matěj - Brada, Pouzar, Hudeček - Šuhaj, Doktor.
Kacetl (31. Mazanec) - Polášek, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, Smith, Havránek - Pánik, Sikora, Cedzo - Daňo, Walega, Voženílek - Roman, Čacho, Kurovský - Haas, Macháček.

Stejně jako v minulých sezonách, také letos třinečtí Oceláři zahájili přípravu na ostrou sezonu na ledě partnerského týmu. Do zápasu, který měl nádech oslavy osmiletého spojení obou organizací, nasadil trenér úřadujících českých mistrů Zdeněk Moták kombinovanou sestavu: kombinaci mladíků, kteří bojují o místo v týmu, spolu se zkušenými borci, kteří by měli v sezoně být jeho oporami.

Slušně zaplněná hala Polárka (1 261 diváků) tak mohla vůbec poprvé v třineckém dresu znovu vidět navrátilce Richard Pánika, nebo Tomáše Kundrátka. Premiéru si odbyl také polský reprezentant Kamil Walega, nebo mladíci Adam Cedzo s Petrem Sikorou.

Úvodní třetina se vcelku jednoznačně nesla v režii Ocelářů, kteří měli od prvních minut navrch a Frýdek-Místek prakticky nepouštěli do nebezpečných prostor před Kacetlem, několik jejich velkých šancí ale zastavila pozorná domácí obrana a v případě rány Poláka Walengy dokonce také tyč za brankou Patrika Švančary.

Fanoušci tak na úvodní gól ve Frýdku-Místku čekali až do druhé třetiny, hned na jejím začátku došlo k prolomení domácí obranné zdi. Třinec hrál přesilovku, a tu formace mladíků sehrála fantasticky. Sikora našel na pravém kruhu Richarda Pánika a ten i v pádu dokázal trefit skulinku ve výstroji Švančary - 0:1!

I po vstřeleném gólu měli nadále více ze hry hráči Třince, spoustu šancí ale buď nevyužili, případně nadějně rozehrané akce nedotáhli do efektivnějšího konce, a tak o jejich vítězství definitivně rozhodla až závěrečná třetina. V ní znovu zaúřadovala první formace, byl to tentokrát Adam Cedzo, který se hezkou stahovačkou uvolnil ke střele z kruhu a propálil Švančaru - 0:2!

Definitivní pojistku za vítězstvím Ocelářů pak zapsal deset minut před koncem Marko Daňo, v pořadí třetí slovenský střelec večera navíc s kapitánským céčkem na dresu využil odrazu kotouče od zadního mantinelu a dostal ho přes beton za přesunujícího se Švančaru. Zbytek zápasu už si Oceláři pohlídali, jak Ondřej Kacetl v první polovině duelu, tak brankář Marek Mazanec v té druhé moc těžkých zákroků neměli.

Martin Janeček (Frýdek-Místek): „Pro nás nebylo jednoduché během dvou dnů přejít z druholigového levelu na TOP extraligovou úroveň, ale to je náš problém. Já dnes musím být kritický, mně se to nelíbilo. Minulý rok jsme ve vzájemném zápase našich organizací byli výrazně odvážnější, měli jsme víc akcí. Dnes jsme byli zakřiknutí, nepředvedli jsme celý zápas nic a tahali za kratší konec. Level extraligy sneslo tři až pět borců, jinak jsme se vezli a schovávali jeden za druhého. Nicméně také o tom je příprava, taky naši hráči umí hrát hokej, my to o nich víme a naděje do sezony je obrovská, já se na ni strašně těším. Po dnešku už víme, kam by to mělo směřovat, co je náš cíl a co musí mladí kluci dělat, aby rostli pro organizaci.“

Zdeněk Moták (Oceláři Třinec): „Chtěli jsme vidět hlavně nové hráče, takže zápas splnil účel, proč jsme přijeli. Za mě jsme měli dnes vstřelit více branek, ale na tom budeme ještě dělat a budeme se snažit ještě více tlačit do branky a do prostor, kde to bolí. Hokej se totiž hraje na góly.“