MISTR 2023/2024

Další finská výzva: Oceláři hrají v neděli v Lahti

09.09.2023 · Adam Sušovský
V nelichotivé pozici se nachází třinečtí Oceláři v základní skupině Champions Hockey League: Po třech odehraných zápasech totiž marně čekají na vítězství a pořadí v tabulce se začíná trhat: Pokud Třinec chce myslet na postup, povinnost velí zvítězit. V neděli v 15:00 hrají Oceláři na ledě Pelicans Lahti, finalisty posledního ročníku finské ligy!

Vstup do Champions Hockey League se Ocelářům výsledkově nepovedl, přes vyrovnané výkony proti špičkovým evropským soupeřům ze tří zápasů ani jednou nedosáhli na vítězství, ale šance na postup ze základní skupiny Ligy mistrů stále žije a zvýšit ji Třinec může už v neděli: Ve Finsku na Oceláře čeká další těžký soupeř, od 15:00 nastoupí proti Pelicans Lahti.

Utkání vysílá v přímém přenosu stanice Sport 2.

Pelicans Lahti: Finalista finské ligy

Se šesti body v tabulce jsou na tom Pelikáni zatím výrazně lépe něz Třinec, v úvodních kolech CHL nestačili pouze na silné švédské Växjö, pak následovaly výhry nad francouzským Rouenem a v pátek si Lahti doma vyšláplo také na Vítkovice.

Tým ze stotisícového města na jihu Finska, které je dobře známé fanouškům klasického lyžování a skoků na lyžích, bude další těžkou prověrkou sil a schopností Ocelářů před startem extraligové sezony: Vždyť Pelicans v minulé sezoně finské ligy došli až do finále, ve kterém podlehli Tappaře.

V minulé sezoně tyrkysový dres Lahti oblékali také dva někdejší Oceláři Patrik Bartošák a Lukáš Jašek, také letos na soupisce finského týmu najdeme české hokejisty: V obraně patří mezi lídry dlouholetý reprezentant Michal Jordán s Filipem Králem, v útoku nastupuje Luboš Horký.

Nebude to navíc poprvé, co Třinec na Lahti narazí. Stejného soupeře potkal už v základní skupině Champions Hockey League před čtyřmi lety a má s ním vyrovnanou bilanci: Ve Finsku Třinec podlehl Lahti 0:1 v zápase, ve kterém Matěj Stránský v závěru neproměnil trestné střílení, v odvetě pod Javorovým uspěli Oceláři výsledkem 5:3. Ze současných hráčů Ocelářů u toho na ledě byli Tomáš Kundrátek, Marian Adámek, Petr Vrána a Patrik Hrehorčák.

Oceláři hledají cestu k vítězství

Oceláři v pátek nemohli být spokojení. Ne tak s předvedenou hrou jako s výsledkem. V Tampere totiž s Ilvesem hráli do poslední vteřiny vyrovnanou partii, v zápase dokonce chvíli vedli. Znovu se jim ale nepovedlo dobře rozehraný duel dotáhnout do vítězného konce.

Do Lahti se tým přesunul autobusem v sobotu ráno, odpoledne si na ledě Isku Areeny pro více 5 534 diváků zatrénoval. O den později tam proti Lahti nastoupí do zápasu, ve kterém s ohledem na situaci v základní skupině CHL potřebuje zvítězit. Znovu u toho přímo na tribunách bude takřka stopadesát třineckých fanoušků, kteří do Finska odletěli společně s týmem.

"Musíme znovu pochopit, co nás dovedlo k cíli," vyprávěl hodně upřímný Andrej Nestrašil v rozhovoru pro klubový web po utkání v Tampere s tím, že si hráči budou muset v kabině vyříkat spoustu nepříjemných věcí a vrátit se k zodpovědné hře. Celý rozhovor s nim si můžete přečíst také kliknutím na TENTO ODKAZ

"Potřebujeme se dostat do pohody, vítězství a kvalitní výkon by tomu slušely," souhlasil s Nestrašilem v pozápasovém hodnocení také hlavní trenér Ocelářů Zdeněk Moták.

"Náš výkon v Tampere nebyl špatný, ale k úspěchu ještě potřebujeme pracovat s detaily, které ke hře patří a je potřeba je dělat správně," narážel třinecký kouč také na chyby, které Oceláře stály zápas a na kterých se tým v přípravě u videa i na tréninku přímo v Lahti snažil před dalším zápasem zapracovat.