MISTR 2023/2024

Hrehorčák: Měli jsme skvěle nastavené hlavy. Motivace? Obrovská

26.04.2024 · Ondřej Kuchař
O jednu branku se postaral tak, že se po hlavě vrhnul do dorážky střely Viliama Čacha. Druhou trefou přes celé kluziště do prázdné branky pak Patrik Hrehorčák pečetil výhru Ocelářů v šestém finále (4:1). Přinesl klid, odšpuntoval vítěznou radost a srovnání stavu série na 3:3. O titulu rozhodne až v neděli sedmý zápas!

Hreho, byla dnes pro vítězství určující skvělá první třetina a dva góly v ní?

Určitě. minulý zápas jsme v Pardubicích taky odehráli dobrou první třetiny, akorát jsme v ní nedali góly. Pak se nám to vymstilo. Oni góly dali a vyhráli. Teď se to povedlo nám. Hráli jsme svoji hru, přidali další góly a uhráli důležité vítězství. Byli jsme v hlavách nastavení tak, že chceme sérii stoprocentně vrátit zpátky do Pardubic. Jsme šťastní, že se to povedlo.

Bylo to hlavně o hlavách?

My jsme byli nastavení skvěle. Z každého jednoho z nás bylo cítit, jak moc to chce. A přenesli jsme to na led, což je nejdůležitější! Přišly góly, pak jsme to dohráli.

O dva z nich ses postaral i ty sám. U prvního jsi prokázal velký důraz, s pukem v brance jsi skončil i sám.

(usmívá se) Je to tak. Upřímně řeknu, že mi od sebe samého chyběl trochu větší důraz. Dneska jsem to chtěl ukázat. Říkal jsem si, že to může být poslední zápas sezony, šel jsem do toho úplně na plno. Naštěstí to tam padlo.

Jak se teď nastavit na brutální finálový Game 7?

Pro nás to bude v tomhle play off třetí sedmý zápas v řadě, což je šílené. Nastavíme se stejně jako vždycky. Bude důležitá čistá hlava, zodpovědnost. Možná první gól, roli může hrát cokoli.

Všichni se ptají, kde pořád v tak náročném play off bereme sílu…

Je to finále! Nikomu není potřeba dodávat nějakou motivaci. Všichni jedeme nadoraz, není se na co šetřit. Pomáhá nám, že jsme opravdu jedna rodina, všichni se navzájem podporujeme.