Dorost dotahoval marně, série je srovnaná

19.03.2024 · Martina Sikorová
Druhý čtvrtfinálový bod na domácím ledě bohužel svěřenci trenéra Marka Malíka nepřidali. Mladí Oceláři sice po úvodní části drželi dvoubrankový náskok, nakonec to ale byli oni, kdo musel dotahovat. V závěru utkání dostal tým na dostřel autor hattricku Michal Rybnikár, na vyrovnání už ale hráči s drakem na hrudi nedosáhli.
ČF2, úterý 19.3.2024
Mini WERK ARENA
Třetiny: 2:0, 0:2, 1:2

Branky a nahrávky: 9. Rybnikár (Weiss, Švančara), 16. Rybnikár (Švančara, Weiss), 57. Rybnikár (Holub) – 21. Benák (Úbl, Kamas), 38. Kamas (Benák, Úbl), 46. Benák (Úbl, Fodor), 52. Maxa (Fehér)

Vyloučení: 4:4 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 87 Střely na branku: 38:34

Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4

Stav série: 1:1

HC Oceláři Třinec: Skácel – Karas, Holub, Kaleta, Byrtus, Niemczyk, Marek - Švančara, Rybnikár, Weiss - Hrček, Řípa, Hladonik - Morcinek, Polášek, Řehák - Makula, Blahuta
HC Škoda Plzeň: Houdek – Mašek, Kocek, Černý, Boskovic, Kamas, Reisnecker – Tománek, Fehér, Křepel – Maxa, Fodor, Slováček – Úbl, Klatovský, Slačík – Bělík, Benák

Třinečtí mladíci do druhého čtvrtfinále vyrazili i s uzdraveným Michalem Rybnikárem a právě nejproduktivnější Ocelář dal o sobě hned v první třetině pořádně vědět. Do listiny střelců se útočník s číslem 39 na zádech poprvé zapsal v čase 08:29, když do sítě uklidil přihrávku Weisse. Spolehlivý David Skácel pak ustál krátký plzeňský tlak a skóre se znovu měnilo až na druhé straně, rychlé přečíslení dva na jednoho zakončil přesně Michal Rybnikár.

Domácí mladíci si pak ale nepohlídali začátek druhého dějství a Adam Benák už v čase 20:34 snížil na rozdíl jediné trefy. Hosté pak měli o něco více ze hry a ještě před druhou sirénou stačili vyrovnat, s pomocí horní tyče v síti skončila rána Jiřího Kamase od modré čáry.

Brankář David Skácel i přes mírnou střeleckou převahu soupeře držel svůj tým dlouho nad vodou, v čase 45:18 ale přece jen kapituloval potřetí. To když se zcela sám mezi kruhy ocitl Adam Benák. Domácí si pak navíc vybrali i smolnou chvilku, když v síti skončila střela na bližší tyč v podání Jiřího Maxy.

Třinecká družina ovšem svou kůži nedala lacino a ještě se stihla vrátit do hry. Necelé čtyři minuty před koncem zkompletoval hattrick Michal Rybnikár, který po přihrávce Holuba zakončil přesně z těsné blízkosti branky. V samém závěru sáhli třinečtí trenéři po hře bez brankáře a jejich svěřenci nebyli od vyrovnávací trefy vůbec daleko. Velký závar na brankovišti ale neproměnili a do Plzně vyrazí za stavu 1:1.